index

Světlo co tě rozzáří


Světlo co tě rozzáří.


ATMOSFÉRA. PŘÍRODA. TEPLO DOMOVA.

TVÁ JEDINEČNOST
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Přírodní, unikátní lustry z dýhy, ručně a s láskou vyrobené..

Vyberte si tu pravou lampu pro váš interiér.

Všechna stínidla je možno použít jako závěsná světla, jako stojací i stolní lampy.

Tvary stínidel z dýhy VENEE a možnost poradenství

Lampy ručně vyráběné

Dýhu ručně zpracováváme a tvarujeme do požadovaného vzhledu, stínidlo doplňujeme o kovové či dřevěné konstrukce, které slouží k jeho uchycení k elektrickému závěsu. Kovové úchyty lehounké jako pavučina i ty dřevěné laserem vyřezané z překližky pro nás zajišťují místní řemeslné dílny. Při práci dbáme na každý detail, výsledkem je kvalitní a luxusní originál.

Dřevo a kov jako materiál svítidel

Dýhu vyrobenou krájením kmene stromu na tenké pláty řežeme, brousíme, ohýbáme, lepíme, spojujeme a tvarujeme tak, že vznikají originální stínidla. Tvoříme tvary zajímavé, složité i minimalistické. A nejkrásnější jsou v noci! Propletená dýha se po rozsvícení jako kouzlem promění, vyzařuje teplé světlo v mnoha odstínech a každé místnosti dává romantický šmrnc. Ve dne je dýhové svítidlo klenotem, který každý interiér potřebuje mít.

Designérka Hana Zmitková pro vás vybrala 3 druhy dýhy, ze kterých si lze zvolit tak, aby ladily i ve vašem interiéru: javor, jasan a redgum.

Javor jako nejsvětlejší dřevina pro lampu

je světlá dřevina, velmi jednotného vzhledu, téměř bez kresby, její léta jsou málo zřetelná a materiál působí jednoduše. Javor je vhodný do jakéhokoliv interiéru, protože svou neutrálností a jednoduchostí ladí ke všem ostatním dřevinám v interiéru již použitým. Propouští nejvíce světla.

Jasan pro lustry se světlými i tmavšími vlákny letokruhů

je světlejší dřevinou, s možnou tmavší kresbou. Tmavší léta různých odstínů jsou při prosvícení zřetelnější, proto jejich kontrast se světlejšími částmi každého ihned upoutá.  Jasanová stínidla vyniknou v jednoduše vybavených interiérech, v interiérech skandinávského a industriálního stylu. Je vhodný pro každého, kdo má rád dřevo.

Redgum jako tmavá dřevina pro svítidla s luxusním vzhledem

je tropická tmavá dřevina s nádhernou kresbou v odstínech tmavě hnědé, červenohnědé, šedé. Při prosvícení nepropouští příliš světla, ale prosvícená světlejší a barevně zajímavá vlákna každého ohromí. Tato dřevina působí luxusním dojmem, vynikne a zvýrazní interiéry s tmavým dřevem. Je ošetřena přírodním olejem tak, aby ještě zvýraznil její přirozenou krásu.

Pomáháme s výběrem světla

Stínidla vyrábíme dle přání zákazníka. Pokud váhá s výběrem, designérka navíc doporučí dané stínidlo do konkrétního interiéru. Postačí zaslat fotku prostoru obchod@venee.cz.

Elektrický závěs ve vhodné barvě

Je možno si vybrat závěs ze dvou ke stínidlům nejvhodnějším barvám, bílé a černé tak, aby vše ladilo. Pokud si zákazník přeje část závěsu v jiných barvách, např. stříbrná .., zajistíme. Baldachýn upevněný ke stropu je kovový, kabel textilní. Kdo vybírá stínidlo pro stojací nebo stolní lampu, může si vybrat variantu bez závěsu. Podstavec je vhodný co nejprostší, aby vynikla unikátnost dýhy, např. SKAFTET Ikea.

Instalace a údržba stínidel

Dýha je přírodní křehký materiál, proto jsme pro dopravu vyvinuli ochranu stínidla v krabici tak, že je v bezpečí. Při rozbalování, manipulaci a instalaci svítidla je nutné brát ohled na tento křehký materiál, stínidlo přemisťovat uchopením za kovovou středovou konstrukci. Dýha je broušená, takže povrch je hladký, prach se na ni nedrží. Udržovat lze obvyklým způsobem, lehce otřít prachovkou nasucho.

Šetrné k přírodě, kvalitní a originální

Jsme ohleduplní k přírodě a naše lustry zasíláme k přírodě šetrně zabalené. Díky přírodnímu materiálu – různorodé kresbě dřeva, díky designu a ručnímu zpracování je každé naše stínidlo originál.